Slider

Gdzie przyszłość spotyka tradycję

W dół

O nas

Począwszy od jachtów żaglowych i łodzi motorowych poprzez jednostki dla służb ratunkowych, morskie konstrukcje stalowe i kompozytowe, na odnawialnych źródłach energii skończywszy, VIKOYACHTS wprowadza innowacyjne technologie na rynek przemysłu morskiego.

Viko Yachts Company 1

Ponad 30 lat doświadczenia w branży stoczniowej pozwoliło ugruntować pozycję naszej firmy na rynku międzynarodowym jako jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich stoczni, której produkty rozpoznawane i cenione są na całym świecie ,ciesząc się uznaniem wieloletnich konsumentów, żeglarzy i uznanych specjalistów z branży.

Stałe dążenie ku innowacji i nowatorski design naszych jachtów stanowią motto rozwoju naszej firmy. Nieustannie inwestujemy w rozbudowę zaplecza technicznego stoczni wprowadzając najnowsze rozwiązania oraz dokonując starannej selekcji naszych kadr, w skład których wchodzą najlepsi specjaliści z branży .

Dzięki współpracy naszych projektantów ze znanymi włoskimi i niemieckim designerami, nasze projekty wyróżniają się ponadczasowym stylem i wysokimi osiągami. Wysoce zintegrowany proces powstawania jachtu, począwszy od pierwszych szkiców aż do ostatniego muśnięcia polernika, łączy w sobie implementację najnowszych technologii z tradycyjnym rzemiosłem szkutniczym, co stanowi o unikatowej jakości naszych produktów.

Przestrzeń produkcyjna naszej stoczni obejmuje nowoczesne hale o powierzchni 10 500 m2; w dwóch zakładach produkcyjnych rocznie powstaje ponad 200 jednostek żaglowych i ponad 200 jednostek motorowych.

Viko Yachts Company 2
Viko Yachts Company 3

Nad procesem twórczym i nienaganną jakością wykonania czuwa zespół doświadczonych inżynierów, techników oraz doradców-pasjonatów żeglarstwa . Tylko w Europie VIKOYACHTS posiada 3 główne salony, podczas gdy międzynarodowa sieć redystrybucji obejmuje blisko 30 dealerów, co pozwala nam zapewnić kompleksowe usługi doradcze i serwisowe dla naszych klientów. Istotnym momentem w historii naszej firmy okazał się okres na przełomie lat 2013/2014,znaczący datę wprowadzenia nowej lini sportowych jachtów. VIKO S 22 i VIKO S 30, zaprojektowanych przez włoskie biuro projektowe SLYD di Sergio Lupoli. W roku 2015 premierę miał model VIKO S 21, który w krótkim czasie stał się światowym bestsellerem zbierając szereg pozytywnych recenzji i zyskując rzesze fanów w kraju i za granicą. Międzynarodowe Dusseldorf Boat Show 2017 stanowi datę premiery kolejnego modelu ze sportowej linii VIKO S 26, z kolei sezon 2018/2019 to przewidywany czas premiery modeli VIKO 35 i VIKO 40.

Stale dążymy do rozbudowy naszej oferty oraz zakresu świadczonych usług, aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów.

Reliability icon

niezawodność

Innovation icon

innowacyjność

Experience icon

doświadczenie

International projects icon

Międzynarodowe projekty